Kyushu, Honshu szigetétől délnyugatra, mérsékelt éghajlatával, buja növényzetével gyógyfürdőivel és titokzatos vulkáni képződményeivel csábít.
Mivel a sziget közel van Koreához és Kínához, már a negyedik századtól a szomszédok kultúrájának hatása alá került. Ugyanitt szálltak partra a 16. században az elsõ portugálok.
 |
Fukuokát Kyushu kapujának tekintik. A várost shinkansennel 6 óra alatt lehet megközelíteni Tokióból, vagy 3 óra alatt Oszakából. Az utóbbi években a város nemzetközi stratégiai ponttá nõtte ki magát a nemzetközi ázsiai kereskedelmi piacon. |
 |
Az 1999-ben alapított Ázsiai Szépművészeti Múzeum a kortárs ázsiai művészetekről és művészekről nyújt egy átfogó képet. Fukuoka híres még a Hakata-ori selyem textiljeiről, valamint a Hakata Dontaku és Yamagasa fesztiváljairól. Dazaifu, 20 perces autóútra Fukuokától, régészeti leletei az egykori japán udvari kultúrára utalnak vissza.
Nagaszaki volt az egyetlen kikötő, mely nyitva állt az idegen kereskedők számára a Tokugawa sógunok által elrendelt 1639-1859 közötti elzártság idején. A második világháború idején a város az atombomba áldozata lett.
Nevezetes látnivalók a Sofukuji, vagy más nevén „ Kínai templom”, a nemzeti kincsnek tartott Oura katolikus templom és annak nemesi kúriája (Glover Mansion), melyről Puccini Pillangó kisasszonyának díszleteit tervezték.
A Nagaszaki béke emlékparkot az 1945 augusztus 9-én, 3 nappal a hiroshimai bombázás után ledobott atombomba pontos becsapódási helyére építették.
Nagaszakiból nagyon könnyen megközelíthető Unzen, ahol a hegyvidéken kívül tengerparti gyógyfürdők is várják a látogatókat. Az Unzen hegy ma is aktívan működő vulkán otthona. A hegynek három csúcsa van, legmagasabb a Fugendake (1360 m ). A Shimabara csúcson állt egykor a Shimabara várkastély, melynek újjáépített vártornya ma már múzeum, ahol a környék utolsó keresztényeiről őriznek feljegyzéseket, akik az 1639-es sóguni üldözés elől ide próbáltak menekülni.
Kumamoto, másfél órára Hakatától azonos nevű kastélyával és Suizenji parkjával vonzza a látogatókat. Az Aso-Kuju nemzeti park, a világ legnagyobb kráterével (caldera) rendelkező Aso vulkán valamint a Kuju hegy is nagyon közel van Kumamotóhoz. |
 |
A Beppu gyógyfürdő 15 perc vonatozás után érhető el Oita állomástól Kyushu keleti partján. A város maga buborékoló iszaptavairól híres, amelyek közül a legaktívabbak hangos dörrenés kíséretében szórják az iszapot a levegőbe. Több, mint 100 nyilvános fürdő bizonyítja, hogy Beppu az ország egyik legnagyobb gyógyfürdő-paradicsoma.
 |
Az egyik legkedveltebb nyaralóhely az Oitától kb. 3 és fél óra vonatozásra található Miyazaki. A város déli részén, a 100 km-es tengerparton elterülő nemzeti park-szerő Kaigan a turisták álma. Az itt található bétel-diópálmákkal sűrűn borított Aoshima sziget a térség legfőbb vonzereje. |
Kagoshima fürdőit a Sakurajima aktív vulkán melegíti, de a város nemcsak gyógyfürdőkben, hanem történelmi nevezetességekben is bővelkedik. Nyugat-Kagoshimától egy órányira található Ibusuki, az egyik legnépszerűbb fürdőhely Japánban. A Satsuma félsziget legdélibb csúcsán található kisváros népszerűségét a fehér homokos tengerpartjának és buja szubtrópusi növényzetének köszönheti. Egyedülálló forró homokfürdőzésre is van itt lehetőség.
Yakushima szigetét többezeréves „Yaku-sugi” cédrusfa erdők borítják. Sok szabadtéri kikapcsolódási lehetőség várja a vendégeket: hegymászás, gyalogtúrák, kenuzás stb.
 |
Okinawa szigete a legnépszerűbb a szigetcsoport tagjai közül. Repülővel kb. 2 és fél óra alatt lehet elérni Tokióból, és valamivel kevesebb idő alatt Oszakából (Itamiból). Gazdag történelmi múltja, korall zátonyai, smaragdzöld tengervize, napfényes égboltja és szubtrópusi növényzete miatt népszerű úticél. A második világháború végétől amerikai fennhatóság alatt állt, míg 1972-ben visszaadták Japánnak. |
A megyeszékhelyen, Nahában nagyon sok nevezetesség található, ilyen a Naminoue szentély, melyet a Császári család három ősi védőistenségének szenteltek. Sogenji templomát eredetileg 450 évvel ezelõtt építették, és ide temették el Okinawa Ryukyu-dinasztiabeli királyait. Shurei-no-mon, az „Becsület kapuja”, a Shosei király uralkodási alatt épített Shuri kastély második kapuja. Az Okinawa – sensekin avagy a régi csatatéren, amelyet ma már nemzeti parknak nyilvánítottak, a második világháború áldozatainak állítottak emlékműveket.
A fő sziget körüli apróbb szigetecskék hihetetlenül tiszta tengervízzel és korallzátonyokkal büszkélkedhetnek, természetes tengeri játszóteret biztosítva az idelátogató búvároknak és turistáknak.
|